CIĘCIE BETONU TECHNIKĄ DIAMENTOWĄ

Nowoczesne techniki cięcia betonu pozwalają na bezpyłowe i skuteczne wycięcie otworów w ścianach, stropach, posadzce czy fundamentach. Do tego typu powierzchni wykorzystujemy zróżnicowany sprzęt wymagany do przeprowadzenia konkretnych prac. Należą do nich m.in. przecinarki jezdne, jak również piły ścienne oraz piły linowe, które najczęściej znajdują swoje zastosowanie przy bardziej wymagających pracach.

Umieszczenie pił na specjalnie i dokładnie przygotowanych prowadnicach to gwarancja gładkiej powierzchni i równych krawędzi cięcia. Takie rozwiązania stosujemy również przy wycinaniu otworów drzwiowych, okiennych lub witryn przy użyciu narzędzi techniki diamentowej. Po wycięciu otworu umieszczamy natomiast specjalne zabezpieczenie w postaci belki nośnej, aby zagwarantować pełne bezpieczeństwo przeprowadzanych prac. 

Cięcie betonu liną diamentową

Liny diamentowe są wykorzystywane do obróbki wymagających materiałów. Inaczej określane jako „sznury diamentowe” pozwalają na cięcie betonu praktycznie bez żadnych ograniczeń. Ich zastosowanie wymaga jednak szerokiej wiedzy w zakresie zaplanowania realizacji takiego przedsięwzięcia.

Wykonujemy m.in. fundamenty pod maszyny przemysłowe i obróbkę elementów o grubości ponad 1 metra.

Cięcie betonu na mokro i na sucho

Warto wiedzieć, że cięcia betonu można dokonać zarówno na sucho, jak i mokro. Wybór konkretnej techniki zawsze powinien uwzględniać charakterystykę wykonywanych prac w zakresie obróbki betonu.

Cięcie betonu na mokro to rozwiązanie, które wykorzystuje się przede wszystkim przy pracach wymagających długotrwałej obróbki betonu. W ten sposób tarcze pił diamentowych nie ulegną przegrzaniu. Cięcie betonu na mokro jest określane jako bezpyłowe – ze względu na obecność wody podczas przeprowadzania całego procesu, nie są emitowane duże ilości zanieczyszczeń.

Cięcie betonu na sucho jest więc stosowane najczęściej, gdy charakterystyka zadania nie wymaga długotrwałego użytkowania sprzętu, jak również gdy emisja pyłu nie ma dużego znaczenia.

Cięcie betonu piłami ściennymi i jezdnymi

Cięcie konstrukcji betonowych, przyczółków mostów, wiaduktów.

Cięcie bezpyłowe betonu także zbrojonego. Wycinamy ściany, stropy, posadzki(w tym posadzki zbrojone, żelbetowe) diamentowymi piłami o napędzie hydraulicznym i elektrycznym na dowolną grubość i głębokość.

Wycinamy otwory pod okna, drzwi, witryny, schody żelbetowe, dylatację, szachty (windowe i techniczne) i instalacje.

Odcinamy słupy konstrukcyjne i nadproża a także wzmacniamy konstrukcje.

Dysponujemy wysokiej jakości sprzętem wielu renomowanych firmy Hilti oraz wysoko wykwalifikowanymi pracownikami.

Dzięki wodzie, która dostarczana jest podczas pracy do środka tarczy udaje nam się wykonać cięcie eliminując zapylenie, które w niektórych obiektach nie może występować. Dodatkowymi zaletami pił ściennych to szybkość wykonywanych prac oraz ograniczony poziom hałasu. Wykorzystujemy piły napędzane elektrycznie o wysokiej częstotliwości oraz hydrauliczne. Niewielkie wymiary maszyny pozwalają na wykonywanie robót w trudno dostępnych miejscach.

Cięcie betonu liną diamentową

Fundamenty pod maszyny przemysłowe, elementy o grubości ponad 1 m

Cięcie konstrukcji wielkogabarytowych wykonuje się z użyciem liny diamentowej zwanej także sznurem diamentowym. Metoda ta pozwala również wykonywać cięcia obiektów o niejednorodnej strukturze lub nieregularnym kształcie. Dzięki możliwości zastosowania piły linowej, gabaryty wycinanych elementów nie stanowią dla nas żadnych ograniczeń. Posiadamy różne warianty urządzeń, które stosujemy zależnie od warunków na budowie oraz potrzeb Klienta.


Możliwości techniki diamentowej

Technikę diamentową można wykorzystać zarówno w przypadku betonu (również zbrojonego), żelbetonu, cegły, strunobetonu, kamienia i granitu.

Jakie projekty realizujemy?

Nasza firma nie boi się nowych wyzwań. Jesteśmy przedsiębiorstwem z bogatym doświadczeniem we wszelkich pracach związanych z obróbką betonu. Nasi pracownicy stanowią niezwykle skoordynowany zespół, którego celem jest uzyskanie oczekiwanego efektu przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa pracy i terminów realizacji.

Na podstawie wysokich kompetencji i doświadczenia mamy pewność, że zrealizujemy najcięższe zadania związane z obróbką betonu. Współpracujemy zarówno z odbiorcami prywatnymi – w zakresie obróbki betonowych konstrukcji w obiektach mieszkalnych, jak również z odbiorcami komercyjnymi i podmiotami publicznymi.

Jesteśmy odpowiedzialnymi fachowcami, którzy do każdego zlecenia podchodzą indywidualnie i z pełnym zaangażowaniem.

Dysponujemy odpowiednimi kompetencjami i doświadczeniem, aby wykonywać cięcie betonu również w przypadku obiektów przemysłowych czy innych budynków, w których konstrukcje mają szerokość nawet ponad 1 metra.

Z jakich technologii i sprzętu korzystamy?

Nasza firma wykorzystuje sprzęt renomowanej marki Hilti, która od ponad 80 lat dostarcza zaawansowane rozwiązania dla budownictwa. Dokładamy bowiem wszelkich starań, aby nasze zaplecze techniczne gwarantowało sukces i najwyższą jakość każdej realizacji. Do każdego zadania wykorzystujemy odpowiedni sprzęt, jak również odpowiednio przygotowujemy się do prac związanych z obróbką betonu – szczególnie przy tych o dużym stopniu skomplikowania i ryzykach.

Zastosowanie wysokiej klasy sprzętu pozwala ograniczyć zapylenie na miejscu realizacji prac, jak również hałasu. Cicha praca wynika z zastosowania urządzeń o wysokiej częstotliwości. Posiadamy również niewielkich wymiarów maszyny, które pozwalają na wykonywanie robót w trudno dostępnych miejscach.

Doskonale bowiem rozumiemy, jak ważne jest to, aby każdy aspekt realizacji powierzonych nam zadań był dopracowany – a niewątpliwie ma na to wpływ sprzęt, z którego korzystamy!